Pages

Anuar Zain - The Memories Remain [FULL VERSION]

Read More

Monday, February 21, 2011

HASIL PEMBELAJARAN


Read more

RANGKA ISIM MAF'UL


Read more

DEFINISI ISIM MAF'UL


Read more

1- الثلاثي









Read more

2-غير الثلاثي





Read more

Thursday, February 10, 2011

3-نيابة فعيل عن مفعول


Read more

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


Tarikh  : 22 Februari 2011
Hari     : Isnin
Kelas   : 2 Ibnu Batutah
Bilangan Pelajar : 30 orang
Mata pelajaran : Bahasa Arab komunikasi
Tajuk               : Isim Maf’ul.

Langkah/masa
Kandungan
Aktiviti
Alat Bantuan Mengajar
Set Induksi
    (3minit)
Guru meminta para pelajar meneka perbuatan rakan mereka sebagaimana di dalam kertas arahan
(1minit)
Pelajar meneka perbuatan rakan mereka.
(2minit)
Kertas dan pen.






Sesi pengajaran
(90 minit)
- Guru menjelaskan tajuk dengan aktiviti yang telah dilakukan pelajar.(2minit)

- Guru memberitahu tajuk pengajaran.
(5minit)

- Guru menerangkan secara menyeluruh makna, dan pembahagiannya dalam Isim Maf’ul.
(25minit)
- Guru meminta pelajar memberi contoh selain daripada ayat yang terdapat dalam buku.
(5 minit)

- Guru membahagikan pelajar dalam kumpulan.
(2minit)

- Pelajar diminta menyelesaikan teka silang kata yang telah diberikan oleh guru dalam kumpulan.
(15minit)

-Guru meminta setiap kumpulan membentangkan hasil mereka  melalui kreativiti mereka.
(20minit)
- Gambar rajah.
- Buku Teks
- Papan Hitam
-Kertas Mahjong.


























Refleksi
-Pelajar dapat mengetahui erti Isim Maf’ul dan mengenali hubungan-hubungannya.

- Pelajar dapat membezakan penggunaan setiap a’laqah dalam Isim Maf’ul

- Pelajar dapat mempelajari cara bina ayat berdasarkan penggunaan Isim Maf’ul


Read more

Monday, February 7, 2011

RANGKAIAN SOALAN

CONTOH SOALAN SUBJEKTIF

Read more

RANGKAIAN SOALAN

CONTOH  SOALAN OBJEKTIF





Read more